AKTUALNA OFERTA GMINNEGO DOMU KULTURY W LIPNICY MUROWANEJ:

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej opracował cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w czasie których chętni mają okazję poznania oraz zgłębiania tajników poszczególnych dziedzin. Jednocześnie zajęcia nawiązujące do tradycji, kultury, historii i dziedzictwa przodków będą ciekawą i pożyteczną lekcją regionalną dla wszystkich uczestników. Serdecznie zachęcamy do udziału w następujących warsztatach:

/Szczegółowy program warsztatów wraz z galerią fotografii ukaże się po kliknięciu na każdy z tytułów zajęć/

 

„OD REKWIZYTÓW KOLOROWYCH DO INWENCJI COLLAGE’OWYCH” -

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA” -

WARSZTATY PIECZENIA CHLEBA

 

„OD OSNOWY WIĄZANIA DO BARWNEGO TKANIA” -

WARSZTATY TKACKIE

 

„OD PASECZKA BIBUŁOWEGO DO BUKIETU KWIATOWEGO” -

WARSZTATY BIBUŁKARSKIE

 

„OD PĘDÓW WIERZBOWYCH DO KOSZYCZKÓW I DRZEWEK PALMOWYCH” -

WARSZTATY WIKLINIARSKIE

 

„OD CHODZONEGO DO KRZESANEGO” -

WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO REGIONU KRAKOWSKIEGO

 

„OD CEGLASTEJ SKAŁY KAPECZKI DO GLINIANEJ MISECZKI” -

WARSZTATY CERAMICZNE

 

„OD WOSKU PSZCZELEGO DO ŚWIEC BRACTWA CECHOWEGO”-

WARSZTATY WYKONYWANIA WOSKOWYCH ŚWIEC

 

- Po czynnym uczestnictwie w warsztatach edukacyjnych bądź pełnym wrażeń zwiedzaniu zabytków Gminy Lipnica Murowana zapraszamy na ognisko z pieczeniem kiełbasek w drewnianej wiacie przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Borównej. Uczestnicy mają okazję upieczenia kiełbasek nad ogniskiem bądź usmażenia ich na podwieszanym grillu. Miejsce sprzyja organizacji zabaw i gier sprawnościowych na świeżym powietrzu a samo położenie Ośrodka - tuż przy lesie, z dala od ruchliwych ulic czyni je jeszcze atrakcyjniejszym dla turystów spragnionych ciszy oraz chcących poobcować z naturą. Cena brutto od jednej osoby za udział w ognisku z pieczeniem kiełbasek wynosi 10 zł. Istnieje również możliwość wynajmu wiaty do przygotowania ogniska we własnym zakresie. Cena brutto od osoby wynosi w tym przypadku 3 zł.

- Proponujemy także wynajem pomieszczeń i sal na zorganizowanie uroczystości, szkolenia czy pokazu zlokalizowanych w budynkach: Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, Wiejskiego Domu Ludowego „Kasztan” w Lipnicy Dolnej, Wiejskiego Domu Ludowego w Lipnicy Górnej, Wiejskiego Domu Ludowego w Rajbrocie oraz Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Borównej.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej oferty Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej można uzyskać pod nr tel. (14) 68 52 108, +48 603 748 008, fax. (14) 68 52 108 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..